Tekne Turu
Kaş’ı ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük çoğunluğu, tekne turlarına katılarak batık şehir olan Kekova Adası'nı ve belirli noktalarda yer alan doğal güzellikleri keşfe çıkmaktadır. Teknelerin tamamının hareket noktası Kaş Limanı'dır.
Dalış
Kaş Tüplü DalışKaş, dünya üzerinde en ünlü dalış merkezlerinden birisidir. Dalışa uygunluğu nedeniyle çoğu eğitmen bu bölgeyi tercih ederek hizmet verir.
Yamaç Paraşütü
Kaş Yamaç Paraşütü Organizasyonu Yerden 650 metre yükseklikte uçuş yapmak isteyenler için, ideal bir noktadır. Uçuş Asas Dağı eteklerinden başlayarak mavi suların üzerinden Meis Adası'nın manzarasını sunar. Uçuşlar hava durumuna göre 20 ile 30 dakika arasında değişkenlik göstermektedir.
Kanyon Geçişi
Kaş Kanyon Gezileri Antalya Muğla sınırını oluşturan Saklıkent Kanyonu, suyun aşındırdığı fay çatlakları ile oluşmuştur. Türkiye üzerinde en uzun, dünya üzerinde ise 3. en uzun ve en derin kanyondur.  18 kilometre uzunluğa sahiptir. Kayalarla çevrelenmiş dar geçitlerden oluşmaktadır. Ortalama yüksekliği 200 metredir.
Deniz Kanosu
Kaş Kano Turu, kürek çekme sporu amacıyla geliştirilen, Eskimo kayığı olarak bilinir. Deniz ve göl gibi açık sularda çok eğlenceli aktivitelerden bir tanesidir.
Jeep Safari
Doğayı ve tarihi keşfedebilmek için en seçeneklerden birisi, jeep safari yolculuğu yapmaktır. Kaş da doğal oluşumlarından dolayı jeep safari için ideal noktalardan birisi haline gelmeyi başarmıştır.
Dağ Bisikleti
Toros Dağları Bisiklet Turu Toros Dağları'nın eşsiz güzelliğini bisiklet ile keşfetmek isteyenler için olanaklar sunmaktadır.
Binicilik
Kaş Binicilik Eğitimi Patara kumsalı üzerinde düzenlenen bir etkinlik olup, bölgeye farklı bir boyut kazandırmıştır.
Likya Yolu Gezileri
Doğası ve Eşsiz Manzarasıyla Likya Yolu Dünya üzerinde en iyi 10 yürüyüş yolundan bir tanesidir. Hem doğal güzellikler karşısında mest olmanıza hem de tarihi kalıntılar arasında yürürken geçmişte yolculuğa çıkmanıza olanak sağlar. Hoyran tarafından ya da Demre tarafından yürüyüşe çıkılması tavsiye edilir. Giden yerli ve yabancı turistleri çok etkilediği bariz ortadadır.